להזמנת כרטיסים
אירועים | ביקורים | חדשות

ביקור שגרירת ליטא בישראל, הגב' לינה אנטנביצ'יינה

שגרירת ליטא בישראל, הגב' לינה אנטנביצ'יינה, הגיעה לביקור רשמי במוזיאון העם היהודי והעניקה למנכ"ל המוזיאון, דן תדמור, שי מיוחד: מטבע שהופק לציון 300 שנה להולדתו של הגאון מוילנה, רבי אליהו בן שלמה זלמן ותולדות היהודים בליטא.

השגרירה והמנכ"ל מצולמים על רקע האיור המרהיב של הגאון מוילנה, לצד איור נוסף של הבעל שם טוב במוקד פולין\ליטא, פרי עבודתו של המאייר PILPELED (ניר פלד), חלק מתצוגת הקבע החדשה של מוזיאון העם היהודי שתיחנך בקרוב על פני שלוש קומות ו-6,600 מ"ר של תצוגה, שתהפוך אותו למוזיאון היהודי הגדול והמקיף בעולם.

המטבע הופק על ידי הבנק הליטאי באוקטובר 2020 והוא מעוצב תחת הנושא "שנת הגאון מוילנה וההיסטוריה של יהודי ליטא", בליטאית ועברית, כמו גם במספר 5780 שמסמל את שנת 2020 בלוח השנה היהודי. מצדו השני מוטבע הסמל המייצג את יהדות ליטא כאזרחי המדינה מאז שלטונו של גדימינאס, הדוכס הגדול של ליטא.

ליטא הפיקה רק 2000 מטבעות כאלה ורובם נחטפו על ידי אספנים. השגרירה אנטנביצ'יינה העניקה את המטבע לנשיא המדינה ראובן ריבלין, לראש הממשלה בנימין נתניהו, לרב הראשי לישראל דוד לאו ולנו, במוזיאון העם היהודי.

שגרירת ליטא בישראל, הגב' לינה אנטנביצ'יינה, במוזיאון העם היהודי, דצמבר 2020מטבע שהופק בליטא לציון 300 שנה להולדתו של הגאון מוילנה

ANU
על ידי ANU