להזמנת כרטיסים

אתם חלק מהסיפור


אודות אנו – מוזיאון העם היהודי

אנו – מוזיאון העם היהודי הוא מוסד עולמי שמספר על תרבות אחת רבת-פנים, עשירה ועתירת רבדים; הוא מספר על אנשים ונשים, על מבוגרים וילדים, על משפחות וקהילות, על השנה העברית ומועדיה, על תלאות ושמחות, ועל פירות הרוח, החינוך והיצירה, המסורות ואורחות החיים של העם היהודי, אשר נוצרו במגוון ארצות, בכל מיני תקופות, תחת שליטים ומשטרים שונים, ובשבעים לשונות, במשך אלפי שנים. במוזיאון העם היהודי מתואר העם היהודי, עם בקרב עמים אחרים, אשר שומר ומטפח גם קשר מיוחד אל ארץ ישראל ואל מדינת ישראל.

אנו – מוזיאון העם היהודי נוסד כבית התפוצות בשנת 1978 הודות לחזונו של נחום גולדמן, נשיא הקונגרס היהודי העולמי (בשנים 1977-1954). המוזיאון נמצא בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב.

בשנת 2005 העבירה הכנסת את חוק בית התפוצות, אשר מגדיר אותו כ”מרכז לאומי לקהילות ישראל בארץ ובעולם”.

אנו – מוזיאון העם היהודי הוא “חברה לתועלת הציבור” (חל”צ).

שליחותנו


  • להציג ולייצג את סיפורו המתמשך בן 4,000 שנים של העם היהודי.
  • לטפח תחושת שייכות בקרב מבקרים יהודים ולחזק את הזהות היהודית.
  • לחגוג את המגוון והפלורליזם הקיימים בעם היהודי
  • לשמש מרכז לשיח יהודי, למעורבות וללימוד עבור נשים ואנשים, משפחות, קהילות וארגונים מישראל ומהעולם.
  • לאפשר למבקרים לא-יהודים להתוודע לסיפורו של העם היהודי.

סיפורו של העם היהודי הוא סיפור של התחדשות תמידית.

אנו – מוזיאון העם היהודי שואף להעניק לדור הבא את המפתח להבנת זהותו היהודית, לחזק את תחושת השייכות לעם היהודי, להעמיק את הקשר בין יהודים בישראל לבין יהודים ברחבי העולם, לטפח רגש גאווה במורשת היהודית, בהישגי העם היהודי במרוצת הדורות ובתרומתם לעולם ולאפשר למבקרים מן העולם להכיר את הסיפור המרתק של העם היהודי ולעמוד על ייחודו.

דרכי המסירה של הסיפור רבות ומגוונות: תערוכות על קהילות ואנשים; אירועים בנושא זהות יהודית ובתולדות עם ישראל, אישים, אמנות, תרבות והיסטוריה; פעילויות חינוכיות לתלמידים, לנוער מישראל ומחוץ לארץ, לסטודנטים ולחיילים; השתלמויות למורות, סיורים וסמינרים, מאגרי מידע עשירים בתמונות, סרטים, מוזיקה יהודית, גנאלוגיה (עצי משפחה), קהילות, שמות משפחה, מושגים, ועוד; ותצוגת קבע – הגדולה מסוגה בעולם (מרס 2021).

אנו – מוזיאון העם היהודי החדש משקף את העולם היהודי כיום, ומקדם רב-תרבותיות ורב-גוניות בעם היהודי, מתוך ראייה פלורליסטית ומקיפה.

כבר ארבעה עשורים וחצי ממלא המוזיאון תפקיד חשוב בחיזוק הזהות היהודית ובהנצחת המורשת היהודית בעולם כולו.

אנו – מוזיאון העם היהודי מציב עצמו כמרכז תרבותי ומוזיאון רלבנטי בעל מסר בהיר וחד, שאין שני לתקפותו ולשמו הטוב. כל מבקר ומבקרת ירגישו – הסיפור אינו שלם בלעדיכם.

צרו קשר:

אנו - מוזיאון העם היהודי
03-7457800
ת"ד 39359
תל אביב 6139202

וואטסאפ:


03-7457808