להזמנת כרטיסים

Forever Young – 75 שנה לבוב דילן

התערוכה ננעלה ב-20.01.18

תערוכה חדשה העוקבת אחר מסלול חייו של בוב דילן: המהפכה שחולל, השפעתו על המוזיקה והקשר ליהדות. בניהולו האמנותי של יואב קוטנר

קשה למצוא מוזיקאי יהודי שהשפיע על תרבות המאה העשרים יותר מבוב דילן, זוכה פרס נובל לספרות ב- 2016. בשנת 1999 כלל אותו הטיים מגזין ברשימת מאה האנשים החשובים ביותר של המאה העשרים, והגדיר אותו "משורר, אמן, מבקר חברתי והרוח המדריכה של דור תרבות הנגד." כדי להמחיש עד כמה הפך דילן למיתוס עוד בחייו, העיתון אף ציטט שורה משירו: "הוא נולד עם נחש באגרופו בזמן סערת הוריקן."

התערוכה מציגה לקהל הישראלי את דמותו החידתית של בוב דילן באמצעות וידאו קליפים, סרטים, צילומים, דימויים, פוסטרים, מוצגים, והרבה הרבה מוזיקה. היא אינה נעה על ציר כרונולוגי בעקבות מסלול חייו של דילן, אלא מפרקת את סיפורו לשלושה נושאים מרכזיים: המהפכה שחולל דילן; השפעתו של דילן על המוזיקה; דילן והיהדות.

המנהל האמנותי של התערוכה הוא יואב קוטנר, שגם מלווה אותה בקולו במדריך הקולי באפליקציה ובמכשיר האודיו גייד. במסגרת התערוכה יוצגו לראשונה בישראל צילומי מקור של אליוט לנדי, מי שהיה הצלם הרשמי של פסטיבל וודסטוק.

בתערוכה מוצג גם סרט דוקומנטרי – "דילן שלי" – העוסק בהשפעתו של דילן על המוזיקה הישראלית. בסרט ראיונות עם מספר מוזיקאים ישראלים מובילים, בני דורות שונים, שיספרו על השפעתו של דילן עליהם, או על חוויה אישית משמעותית שחוו בהשראת המוזיקה שלו.

יואב קוטנר מספר על התערוכה:

אוצרי התערוכה: אמיתי אחימן ואסף גלאי

אוצרת ראשית: ד"ר אורית שחם גובר

מנהל אומנותי: יואב קוטנר

עיצוב: טוקן סטודיו לעיצוב

נעילה: 20 בינואר 2018