להזמנת כרטיסים

שימו לב: ביום ראשון, תשעה באב תשפ"א, 18 ביולי 2021, התערוכה תהיה סגורה

(צילום: אלעד שריג)

"ויהי צחוק" – הומור יהודי מסביב לעולם

העולם מצחיק, לא? אז צוחקים. בעיקר אם אתם יהודים. לעתים זה כל מה שנשאר. אז אחרי 2000 שנות גלות וקצת יותר מ-5000 שנות קיום, מוזיאון העם היהודי מציג את תערוכת ההומור היהודי המקיפה הראשונה בישראל, שיהיה לה שמח למדינה, לכבוד שנת ה-70 שלה.

צילום: אלעד שריג

מהאחים מארקס עד הגשש החיוור, מג'רי סיינפלד עד שייקה אופיר, מלני ברוס עד אלי יצפאן, משרה סילברמן עד אורנה בנאי, משאולי של "ארץ נהדרת" ועד מירי פסקל, ועוד רבים וטובים, מכל התקופות והעדות, הגוונים והז'אנרים, יחד עם קטעי סרטים, מופעי סטנדאפ מקוריים, פריטי אספנות, כרזות, צילומים, מוצגים מקוריים נדירים ומה לא. בקיצור, ים צחוקים. אז תבואו עם חיוך. השאר עלינו.

צילום: אלעד שריג

מוזיאון העם היהודי מציג תערוכה שחוגגת את הצחוק היהודי המגוון, מציגה את הדרך שעשה משורשיו העממיים ועד ימינו, ובוחנת גם את העקבות שהותיר בעברית, באנגלית, ביידיש, בלאדינו, בגרמנית, בצרפתית, ברוסית, בספרדית ועוד.

צילום: אלעד שריג

התערוכה מציגה פריטים אישיים של גדולי הקומיקאים, הכותבים והקומדיות בקולנוע ובטלוויזיה, עושה שימוש בסרטים, קטעים ארכיונים וקליפים, לצד תחנות אינטראקטיביות מתקדמות המזמינות את הקהל לגלות בדיוק מה מצחיק אותם – ולהוסיף עוד ועוד חומרים למאגר הבדיחות העצום שנאסף עבור התערוכה.

צילום: אלעד שריג

במרכז התערוכה מועדון סטנד אפ ניו יורקי ועל הבמה מוקרן סרט מקורי שצולם במיוחד לתערוכה – "סטנדאפ תוצרת הארץ" – בהשתתפות עדי אשכנזי, אורנה בנאי, אלי יצפאן, יעל לבנטל, עידן ברקאי, תום יער, נלי תגר, רמי ורד, שמואל ברו, גיל קופטש, רמי שטרן ומיטל שפירו, המספרים על חוויות ילדות מצחיקות.

אוצרי התערוכה – אסף גלאי ומיכל הומינר

אוצרת ראשית – ד"ר אורית שחם גובר

עיצוב: טוקן סטודיו לעיצוב

יוצרי הסרט "סטנדאפ תוצרת הארץ" – תסריטאי ועורך ראשי: אמיר בן סירה, בימוי: קרן חכמה, הפקה: עופרי בר אילן

מערכוני הגשש החיוור באדיבותם הרבה

 

מפת התמצאות (לחצו להגדלה)