להזמנת כרטיסים

היה שווה לחכות – ועכשיו אסור להחמיץ!

אנו – מוזיאון העם היהודי פתוח!

לאחר עשר שנות תכנון וארבע שנים של בניה מושקעת, התקבצו לראשונה תחת קורת גג אחת מאות מוצגים מקוריים מרחבי העולם, עשרות סרטים נפלאים שהופקו במיוחד, מיצגי אינטראקטיב חדשניים ומפתיעים, ואפליקציות מרתקות, שכולם ביחד חוגגים אלפי שנות חיים ותרבות יהודיים.

מדובר בחוויה מוזיאלית חדשה ומרגשת שנבנתה בהיקף טכנולוגי שלא נראה כמותו בארץ ומעטים כמוהו בעולם. שלוש קומות וארבעה אגפים על פני כ-7,000 מ"ר של שטחי תצוגה שמרכיבים את המוזיאון היהודי הגדול והמקיף בעולם.

קומה 3: הפסיפס – זהות ותרבות בת זמננו

הסיפור נפתח בזמן ההווה. המגוון המרתק של ביטויי הזהות והתרבות היהודית מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו למצוא כאן את עצמם. הפולקלור והאמנויות, השפה והספרות, הזרמים ביהדות והתרומה היהודית לאנושות – כל אלה מבטאים זהות ותרבות יהודית, אישית וקבוצתית, רבת פנים.

קומה 2: המסע – הסיפור ההיסטורי לאורך הדורות

סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי מהעת העתיקה ועד ימינו. תמצאו בו תקופות של פריחה, שגשוג ודיאלוג תרבותי לצד זמנים של פרעות ורדיפות. המסע בן אלפי השנים מתחיל בסיפור ההגירות היהודיות, בוחן את המרכזים היהודיים הגדולים ואת התרבות והחכמה היהודיות, ומסתיים בתקומתו של העם היהודי אחרי השואה, בהקמת מדינת ישראל וייצוגן של מגוון הקהילות היהודיות בימינו.

קומה 1: היסודות – בסיס משותף, מסר אוניברסלי

היסודות הרעיוניים שעליהם נבנה הקיום היהודי במשך השנים – יסודות שיש בהם הן ממד פרטי-יהודי והן ממד כללי-אוניברסלי, הנוגע לתרבות האנושית כולה. היסודות הייחודיים כוללים את השבת, הברית, מעגל השנה וציוני הדרך בחיי אדם. את היסודות האוניברסליים מייצגים התנ"ך והשפעותיו על תרבויות העולם.

 

כרטיסים


 

המבקרים במוזיאון זכאים להנחה של 10% בחנות המוזיאון

• חלה חובה לעטות מסכה בכל זמן שהייתך בשטחי המוזיאון