להזמנת כרטיסים

זום אין 2020

תערוכת צילומים בינלאומית בנושא: הקשר שלי לסיפור היהודי

הלל באוניברסיטת תל אביב, עם אנו – מוזיאון העם היהודי מתרגשים להציג מגוון רחב של פרספקטיבות, זהויות וסיפורים של צעירים וצעירות מקהילות יהודיות בארץ וברחבי העולם.

בתערוכת הצילומים עשרים תמונות – חצי של סטודנטים ישראלים וחצי של צעירים יהודים מקהילות יהודיות ברחבי העולם. כולם התבקשו לשתף אותנו בצילומים וסיפורים אישיים בהשראת הכותרת "הקשר שלי לסיפור היהודי". יחד הם יוצרים פסיפס של זהויות, קהילות, תפיסות ונקודות מבט.

העושות במלאכה


הנחיית צילום: גבריאלה ברגר

רכזת התכנית: אנסטסיה דולגוב

תודות מיוחדות:

  • צוות הספרייה של מדעי החברה בהובלתה של שלומית פרי
  • קרן ג'נסיס – תמיכה בפרויקט מתחילת דרכו
  • קרן דיקסטרו מנהלת הלל אוניברסיטת תל אביב
  • יעל רוזן ולינדזי שפירא – אנו – מוזיאון העם היהודי

 

זום אין 2019

"זום אין" נולד כפרוייקט בתוך פרוייקט. תוכנית קונקטורס בהלל ת"א, פרוייקט העל, מאגדת שמונה סטודנטים דוברי רוסית שהתכנסו כדי לדבר על זהות על קו התפר הבין-תרבותי, ישראלי-יהודי-ברה"מי לשעבר. בסמסטר השני כל אחת יזמ/ה פרוייקט עצמאי שהרחיב את השיח.

במחשבה שהשיח לא חייב להתנהל באמצעות מילים, דבורות או כתובות, החלטנו לקיים אותו באמצעות מדיום ויזואלי. בחרנו לפתוח סדנת צילום שתשלב בין מפגשי השראה ושיח על הקשר האישי של כל משתתפ/ת והמטען שהוא מביא איתו מהבית לעם היהודי, ומפגשים בהנחיית צלמת שמטרתם לשפר את הסגנון ולהקנות כלים נוספים בתחום הצילום.

בתחילת דרכו של הרעיון חברנו לפרוייקט "העדשה היהודית" במוזיאון העם היהודי שמיועד לתלמידי בתי ספר בחו"ל ונהפכנו לקבוצת הסטודנטים הראשונה שמשתתפת בו.

עם המשתתפות ב"זום אין" יצאנו לחפש מהו הקשר שלנו לעם היהודי, כיצד בכלל אפשר להגדיר את הקשר של האדם לעם, וכיצד אפשר להמחיש את התשובות שלנו באמצעים ויזואליים; האם אפשר לשבור את גבולות הסמלים המזוהים כל כך עם המסורת היהודית?

כל התשובות לשאלות אלה מוצגות בתערוכה שמסכמת תהליך מחשבתי-אומנותי אישי וקבוצתי.

הפרוייקט נתמך על ידי קרן ג'נסיס

 

הנחיית צילום: לי שלייכמן

צוות מוביל: ולרי מיכאילובסקי

צוות מלווה: קרן דיקסטרו, שון יפה – הלל תל אביב, יעל רוזן – מנהלת תוכניות בינ"ל אנו – מוזיאון העם היהודי