להזמנת כרטיסים
בלוג

שש עובדות מפתיעות על אלברט איינשטיין

6 עובדות מפתיעות על אלברט איינשטיין

היום הוא יום הולדתו ה- 138 של הגאון הכי מפורסם. הנה שש עובדות שלא ידעתם על האיש המיוחד הזה, ששינה את פני המדע. בנוסף, איינשטיין מככב בתערוכת הקבע שלנו "גיבורים – פורצי הדרך של העם היהודי", שמיועדת לילדים ולכל המשפחה.

 

photo: -/AFP/Getty Images

photo: -/AFP/Getty Images

  1. איינשטיין והכינור

פאולין, אמו של איינשטיין, היתה פסנתרנית מחוננת, שהנחילה לו את אהבת המוזיקה באמצעות שיעורי כינור כבר מגיל חמש. הוא המשיך לנגן בכינור עד לשנות חייו האחרונות.

 

  1. נשיא מדינת ישראל 

ימים אחדים לפני מותו של נשיא המדינה, חיים ויצמן, בנובמבר 1952, קיבל איינשטיין פנייה רשמית ממדינת ישראל, האם יואיל לקבל על עצמו את כהונת הנשיא השני של מדינת ישראל.

 

photo: Ann Ronan Pictures/Print Collector/Getty Images

photo: Ann Ronan Pictures/Print Collector/Getty Images

  1. שוטי שוטי ספינתי

איינשטיין אהב לשוט בים, והמשיך לטפח תחביב זה כל חייו – למרות שלא ידע כלל לשחות.

  1. פרס נובל על תורת היחסות?!

זהו, שלא. כל ילד יודע שאיינשטיין העניק לעולם את הנוסחה E=mc², וזו תרומתו הגדולה ביותר למדע הפיזיקה ולאנושות. כולם גם יודעים שהוא זכה בפרס נובל בשנת 1921, אבל הנה הפתעה – את הנובל לא קטף איינשטיין על תורת היחסות, אלא על האפקט הפוטואלקטרי.

 

photo: (Getty Images)

photo: (Getty Images)

בלי גרביים

משום מה, איינשטיין שנא לגרוב גרביים, ולרוב התהלך בלתי גרוב. פעם כתב מכתב ללוונטל והתרברב כיצד הלך ללא גרביים ברחובות אוקספורד.

הוא לא נכשל במתימטיקה

בניגוד לאגדה האורבנית הידועה, איינשטיין לא קיבל ציון נכשל במתימטיקה בתיכון. מצטערים לקלקל את השמחה, אבל הביוגרף ולטר איזקסון ביקר בבית הספר התיכון של איינשטיין בעיר אולם בגרמניה, וגילה שאלברט הצעיר היה אחד התלמידים המבריקים בתולדות בית הספר, ולא קיבל אף פעם שום נכשל, בשום מקצוע.

 

ANU
על ידי ANU