להזמנת כרטיסים
בלוג

ספר חדש של שמואל רוזנר: היהודים – 7 שאלות נפוצות

האם יש ליהודים תפקיד בעולם? ומי אנחנו?

ספר חדש בהוצאת בית התפוצות וכנרת זמורה ביתן מנסה לענות – בצורה מעמיקה אך נגישה וברורה – על השאלות המהותיות ביותר שמלוות כמעט כל יהודי ויהודיה בישראל ובעולם

קראו את הפרק הראשון

הספר "היהודים – 7 שאלות נפוצות" מאת שמואל רוזנר נולד מתוך שיתוף פעולה עם בית התפוצות – מוזיאון העם היהודי. אירינה נבזלין – יו"ר בית התפוצות ודן תדמור – מנכ"ל המוזיאון, יזמו את כתיבתו תוך אמונה שייטיב לשקף את השאלות המהותיות והערכים המלווים יהודים רבים ומהווים בסיס לפעילותו של המוזיאון. השניים פנו אל שמואל רוזנר, שהשכיל לתרגם בדרך הטובה ביותר את החזון שמלווה את פעילות המוזיאון – לספר שלפניכם.

בעידן שלנו, השאלה למה להיות יהודי היא שאלה מתבקשת. אין לה תשובה קלה. לשם מה כל המאמץ הזה? מה התועלת בהשקעה ובארגון, בהתעקשות ובמאבק, במחשבה ובוויכוח? למה מועיל למישהו שיהיו יהודים, ולמה טוב ליהודים להיות יהודים? ועוד שאלות:

– מי אנחנו היהודים? מהי היהדות שלנו?

– האם יש לנו תפקיד בעולם, והיכן מקומנו?

– באילו ערכים אנחנו דוגלים?

– איך שרדנו, ולמה שונאים אותנו?

– מה השגנו עד היום, ומה אנחנו עוד מקווים להשיג?

rozner who is rozner values rozner genius

                                                         rozner why hate

"מוזיאון העם היהודי – בית התפוצות פועל לטיפוח השייכות והזהות היהודית של כל יהודי בישראל ובעולם. מתוך ראייה זו אנו מברכים על הוצאת הספר "היהודים – 7 שאלות נפוצות", אשר נוגע בסוגיות מהותיות לעם היהודי משחר ההיסטוריה ועד לימינו. אנו מאמינים שהספר יסייע בקידום הרב תרבותיות והפלורליזם של המורשת היהודית, ובעידוד ההשקפה האופטימית בה אנו נוקטים בהביטנו אל הזהות והוויית העם היהודי – ערכים החרוטים על דגל המוזיאון המחודש." (יו"ר בית התפוצות, אירינה נבזלין).

ANU
על ידי ANU