להזמנת כרטיסים
בלוג

חמישה קומיקאים יהודים באמריקה

"הצחוק לנשמה כמו הסבון לגוף", כך לפי פתגם ישן. המסורת המפוארת של קומדיה יהודית באירופה לא רק שלא נקטעה עם ההגירה לארה"ב, היא המשיכה לשגשג ולהצליח במלוא התנופה. הנה חמישה יהודים שנהיו לענקי הקומדיה באמריקה.

גראוצ'ו מרקס

גראוצ'ו מרקס היה קומיקאי וכוכב טלוויזיה, תיאטרון וקולנוע. נודע כשולף שנינויות ונחשב לאחד הקומיקאים הגדולים של התקופה המודרנית.

מל ברוקס

מל ברוקס יצר פארסות קולנועיות ופרודיות קומיות מפורסמות. הוא התחיל כשחקן וכותב קומי בתכניות הטלוויזיה הראשונות. בני משפחתו של אביו היו גרמנים ממוצא פולני שהגיעו מהעיר דנציג (כיום גדנסק, פולין). אמו היתה ממשפחה יהודית מקייב בתחום המושב באימפריה הרוסית.

ג'רי סיינפלד

ג'רי סיינפלד הוא קומיקאי, שחקן, סופר, מפיק ובמאי אמריקאי. נודע בעיקר בתפקידו עצמו בסדרה המצליחה "סיינפלד", שכתב ביחד עם לארי דיוויד. אמו של ג'רי, בטי, היא ממשפחה יהודית מסוריה.

ג'קי מייסון

ג'קי מייסון הוא אמן סטנד אפ וקומיקאי, שחקן טלוויזיה וקולנוע, מקום 63 ברשימת מאה הקומיקאים של כל הזמנים של Comedy Central. מוצאו משושלת ארוכה של רבנים, כולל אביו, סבו, אבי סבו וסב-סבו.

בילי קריסטל

שחקן, כותב, מפיק, במאי, קומיקאי ומנחה טלוויזיה. התפרסם בשנות ה- 1970 בתפקיד ג'ודי דאלאס ב"בועות" ובעשורים הבאים בקולנוע במגוון תפקידים.

ANU
על ידי ANU