להזמנת כרטיסים
בלוג

"אבל רצינו שתהיה רופא…" – 5 יהודים שהמציאו דתות אחרות

 

אמנם היהדות דת עתיקה ומשפיעה – אך היא כל כך קטנה! יש לכך סיבות רבות, טרגיות ורציניות – לא נדבר עליהן כאן, אבל הנה 5 יהודים שהמציאו דתות אחרות:

1. ישו

1. jesus

ישוע, מייסד הנצרות, נולד ע"פ רוב המסורות בשנת 4 לפנה"ס. הנצרות היא אמנם הדת הגדולה בעולם ויש לה יותר משני מיליארד מאמינים, אבל ישו עצמו חי ומת כיהודי. היהודים אינם מקבלים אותו כמשיח. ההאשמה כי היהודים אשמים בהוצאתו להורג בידי הרומאים הולידה אנטישמיות.

2. שבתאי צבי

2. s zevi

שבתאי צבי היה רב ומקובל ספרדי שטען שהוא המשיח, ויסד את התנועה השבתאית.

3. מירה אלפסה

3. alfassa

מירה אלפסה נולדה בשנת 1878 במשפחה בורגנית בפריז, לאביה, משה מוריס אלפסה מטורקיה, ולאמה מתילדה איסמלון ממצרים. היא חברה אל סרי אאורבינדו, וחסידיה כינו אותה "האם". כשאאורבינדו פרש להתבודד הקימה אלפסה את אשרם סרי אאורבינדו ולצדה קומץ מאמינים, שלהם שימשה מנהיגה רוחנית.

4. ראל

6. Raël Claude Vorilhon

ראל, שנולד בשם קלוד מוריס מרסל וורילון ב- 30 בספטמבר 1946, הוא מיסדה ומנהיגה של דת העב"מים המכונה ראליזם. אביו   היה יהודי ואמו קתולית. הוא התחיל לשיר בגיל צעיר וכשבגר נהיה לעתונאי ספורט בתחום מירוצי המכוניות, נהג מירוצים ובעל מגזין מירוצים "אוטו פופ". בדצמבר 1973 סיפר שחווה מפגש עם חיזרים, שבעקבותיו גיבש את התנועה הראלית. הוא פרסם ספרים על מפגשיו עם ישות ששמה יהוה ב- 1973 ונסע ברחבי העולם לקדם את ספריו במשך שלושה עשורים.

5. כריס קורדה

7. Chris Korda

אמריקאי, יליד 1962. אקטיביסט שמתנגד לילודה, מוזיקאי טכנו, מפתח תוכנה, טבעוני וטרנסג'נדר. מנהיגה של כנסיית אותנסיה. הוא צאצאו של איל הקולנוע ההונגרי סיר אלכסנדר קורדה, מעמודי התווך של תעשיית הקולנוע בבריטניה, מייסד חברת לונדון פילמס ובעליה של ליון פילמס. קורדה הוא בנו היחיד של הסופר מייקל קורדה, לשעבר עורך ראשי של סיימון ושוסטר בניו יורק.

ANU
על ידי ANU