אירועים | ביקורים | חדשות

שרים, תורמים וזוכרים את צ'יץ'

אגודת ידידי בית התפוצות ערכה מופע התרמה של המלחינה והיוצרת נורית הירש למען הקמת קרן ע"ש צ'יץ' להבאת חיילים וילדים מהפריפריה לבית התפוצות

אורחי הכבוד: גב' זיוה להט, רונית רייכמן להט ועו"ד דן להט

הגיעו, תרמו ושרו: אירינה נבזלין יו"ר דירקטוריון בית התפוצות, רונית וראובן אדלר יו"ר אגודת ידידי בית התפוצות, אירית אדמוני פרלמן מנכ"ל אגודת הידידים, דן תדמור מנכ"ל בית התפוצות, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, אורית בנבנישתי מנכ"ל חברת "תגבור", חדוה וגיל שרון מנכ"ל פלאפון, חנה פריזן יו"ר פעילים תיקי השקעות, אשת העסקים והמעצבת ויויאן רכיב, איש העסקים גד וטליה זאבי, איש העסקים מנחם ורותי אורן  אשת העסקים מטי קרסו מבעלי קרסו מוטורס, אשת העסקים אורית סיניבר, המפיק מוטי רייף ובן זוגו אביתר ארביב, טל ואילן בירנפלד מנכ"ל דלויט ישראל, סמדר שמחאי, סמנכ"ל רשת "עמל" סיעודי; אשת העסקים מרים זוגלובק

יו"ר אגודת ידידי בית התפוצות בישראל ראובן אדלר ומנהלת האגודה אירית אדמוני פרלמן ערכו ערב גאלה שכולו נורית הירש במיטבה! הירש מלווה בנגנים וזמרים צעירים העלתה מופע שכלל שירי ארץ ישראל הישנים וגם חדשים והצליחה לסחוף את כל הנוכחים שהצטרפו אליה ואל מלוויה – בשירה אדירה.

האירוע התקיים במלאת שנה לפטירתו של שלמה להט צ'יץ' ונפתח במצגת קצרה על תרומתו החשובה ומעורבותו בבית התפוצות. צ'יץ' היה יו"ר הדירקטוריון הראשון של בית התפוצות מיום פתיחתו ב-1978 ועד לשנת 1993, כאשר פרש מתפקידו כראש עיריית תל אביב-יפו. אך גם לאחר פרישתו, המשיך ללוות את המוזיאון בדרכו. כאשר נקלע המוזיאון למשבר, הוא התייצב בראש צוות הצלה, גייס את ראש הממשלה דאז אריאל שרון ז"ל והבטיח לא רק את המשך פעילותו של בית התפוצות, אלא גם את תכנית הפיתוח וההתחדשות שלו.

"שירי ארץ ישראל היו אהובים מאוד על צ'יץ' וכך גם המורשת וסיפורו המופלא של העם היהודי," אמרה אירית אדמוני פרלמן בדברי הפתיחה," לכן החליטה אגודת ידידי בית התפוצות בישראל, להנציח את פועלו של שלמה להט – צ'יץ'  למען המוזיאון, בהקמת קרן על שמו להבאת חיילים וילדים מהפריפריה לבית התפוצות".

גם אירינה נבזלין יו"ר דירקטוריון בית התפוצות התרגשה מהמעמד ומהיוזמה. "אני שמחה וגאה על הקמת הקרן לזכרו של צ'יץ', שהיה מנהיג ואיש חזון, שתרומתו לתל אביב ולבית התפוצות לא תסולא בפז, " אמרה נבזלין והוסיפה "בזכות מרצו ומסירותו אנו נמצאים היום בשלב מתקדם בפרויקט מוזיאון העם היהודי החדש, ששלב א' שלו יפתח במאי הקרוב. במשך קרוב ל- 40 שנה שנה פעלו בבית התפוצות אנשים שבנו בעמל רב מוזיאון שמשך מאות אלפי מבקרים, שבאו להתחקות אחרי המורשת שלהם ולחפש את שורשיהם, ופעילות זו ראוי שיהיה לה המשך. ערב זה מסמל עבורנו את ההמשכיות הזו."

 

צילומים: רפי דלויה

Irina Nevzlin, Dan Tadmor

דן תדמור, אירינה נבזלין

Irit Admoni Perlman, Nurit Hirsch, Ziva Lahat

זיוה להט, נורית הירש, אירית אדמוני פרלמן

Dan, Ziva and Ronit Lahat

רונית, זיוה ודן להט

Yuli Edelstein, Irina Nevzlin

אירינה נבזלין, ח"כ יולי אדלשטיין

Hedva and Gil Sharon

גיל וחדוה שרון

Irit Admoni Perlman, Reuven and Ronit Adler

רונית וראובן אדלר, אירית אדמוני פרלמן

Smadar Simchai, Miriam Soglowek

מרים זוגלובק, סמדר שמחאי

אירינה נבזלין, יולי אדלשטיין

גיל וחדווה שרון

Dan and Ziva Lahat, Yuli Edelstein, Irina Nevzlin, Ronit Lahat

רונית רייכמן-להט, אירינה נבזלין, ח"כ יולי אדלשטיין, זיוה ודן להט

Dan, Ziva and Ronit Lahat

רונית, זיוה ודן להט

Ruti and Menachem Oren

רותי ומנחם אורן

Ilan and Tal Birenfeld

טל ואילן בירנפלד

Gad and Talia Zeevi

טליה וגד זאבי

Ziva Lahat, Nurit Hirsch

נורית הירש וזיוה להט

Nurit Hirsch

נורית הירש

בית התפוצות