אירועים | ביקורים | חדשות

פתיחת התערוכה "תופרי החלומות" – מכבדים את נבחרת החלומות של עולם האופנה

יותר מ-800 מוזמנים מעולם האופנה, העסקים והתקשורת הגיעו לאירוע הפתיחה של התערוכה "תופרי החלומות", תערוכה קבוצתית המציגה לראשונה שמלות, תכשיטים ואביזרים נלווים מבתי היוצר של נבחרת החלומות של מעצבי האופנה היהודים בעולם: ראלף לורן, דונה קארן, אלבר אלבז, סוניה ריקייל, מייקל קורס, מארק ג'ייקובס, ארנולד סקאזי, דיאן פון פירסטנברג, ויקטוריה'ס סיקרט, ניקול פרחי, אילנה גור, יגאל עזרואל, קובי הלפרין, אבשלום גור, נטלי קפל, אבי טנצר, ענבר ספקטור, threeASFOUR. חלק מהיצירות עוצבו והותאמו במיוחד עבור התערוכה בבית התפוצות.

התערוכה מציגה את פסגת ההצלחה של עולם האופנה ואת הדרך שעשו אליה, מדמותו המסורתית של החייט בכל קהילות ישראל ועד לאימפריות הענק הבינלאומיות של מעצבי האופנה היהודים כיום.

מנכ"ל בית התפוצות, דן תדמור, הדגיש בדבריו את האווירה החדשה ואת השינוי המתחולל בבית התפוצות, החוגג בתערוכותיו האחרונות את הישגי העם היהודי בתחומי האופנה, המוזיקה והתרבות. "רק לפני חודש פתחנו את התערוכה על הזמרת איימי ויינהאוס והערב אנו ממשיכים באותו קו ומכבדים את גדולי מעצבי האופנה היהודים ואת השפעתם העצומה בעולם. זה לא מובן מאליו לפגוש בגלריה אחת את העילית של עולם העיצוב, אבל זה בדיוק מה שעשינו בתערוכה "תופרי החלומות".

"המאה העשרים הייתה ללא ספק המאה היהודית", אמרה ד"ר אורית שחם-גובר, האוצרת הראשית של בית התפוצות. "במאה העשרים היהודים עשו את הקפיצה המדהימה מכל: מהתחתית לרף העליון בכל התחומים, גם בתחום האופנה, כפי שאפשר לראות בתערוכה בבית התפוצות". שלי ורטהיים, אוצרת התערוכה, שהיא יד ימינו של מעצב האופנה אלבר אלבז, מצטטת מדבריו: "אני מעצב מהלב, הופך את הפנטזיה, את החלום – למציאות".

תופרי החלומות היא תערוכה על יוצרי אופנה, רוקמי סיפורים ושוזרי אגדות.

התערוכה מוצגת בחסות Factory 54. במסגרת התערוכה תציג Factory 54 מיצג מתוך קולקציית חורף 2014-15 של המעצבים מארק ג'ייקובס ומייקל קורס. המיצג מעיד על הסגנון הייחודי וקו העיצוב האופייני של המעצבים זוכי פרס מפעל חיים של CFDA – האגודה האמריקנית של מעצבי האופנה. את הקולקציה של מארק ג'ייקובס ומייקל ומייקל קורס ניתן להשיג בחנויות Factory 54.

(צילומים: אביב חופי)

RONY IRANI, VIVI IRANI, DAN TADMOR, IRINA NEVZLIN KOGAN, IRIT ADMONI PERLMAN, YIFAT IRANI

יפעת אירני, אירית אדמוני פרלמן, אירינה נבזלין קוגן, דן תדמור, ויוי ורוני אירני

IRIT ADMONI PERLMAN, LEONID NEVZLIN

לאוניד נבזלין ואירית אדמוני פרלמן

IRINA NEVZLIN KOGAN, EITAN IRANI

איתן אירני ואירינה נבזלין קוגן

ORIT SHAHAM GOVER

אורית שחם גובר

Shelly Wertheim

שלי ורטהיים

HEDVA SHARON, HANNAH PRI-ZAN

חנה פרי-זן, חדוה שרון

BAT SHEVA BOUBLIL

בת שבע בובליל

ETY PROPPER, IRIT ADMONI PERLMAN

אירית אדמוני פרלמן, אתי פרופר

ראובן ורונית אדלר

ראובן ורונית אדלר

זיוה להט וליאורה שני

זיוה להט וליאורה שני

DCS_1242 DCS_1247 DCS_1239 DCS_1224

בית התפוצות