אירועים | ביקורים | חדשות

פתיחה חגיגית של תערוכת הגיבורים בגלריה למשפחה – עם הנשיא ריבלין!

"התערוכה מרשימה ומאפשרת היכרות מהנה ומעשירה עם גיבורות וגיבורים יהודים מתחומים שונים ומגוונים, לאורך ההיסטוריה. יישר כוח לעושים במלאכה", אמר הנשיא בתום הביקור בתערוכה.

ביום שישי 15.7 הגיעו הנשיא ראובן ריבלין, רעייתו נחמה ריבלין ובני משפחתם לפתוח רשמית את התערוכה על גיבורות וגיבורים בעם היהודי, בגלריה החדשה למשפחה. את פניהם קיבלו אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות, דן תדמור, מנכ"ל בית התפוצות, ליאורה שני, מנהלת מרכז כנסים ואירועים, ד"ר אורית שחם גובר, האוצרת הראשית, ואוצרי התערוכה, דביר צור ואסף גלאי.

התערוכה "גיבורים: פורצי הדרך של העם היהודי" מציגה את הנשים והגברים שהעזו, השפיעו ושינו לאורך ההיסטוריה היהודית ומגלה כי לעם היהודי היו וישנם לא רק גיבורי חיל אמיצים, אלא מגוון גדול של מדעניות, הוגים, מהפכנים, נשות ספר ותרבות, ספורטאים, לוחמות, אמיצים, ומובילים בכלכלה. דגש מיוחד ניתן לגיבורי התרבות היהודיים שהוא מוקד התצוגה הגדול בגלריה.

"אנו שמחים להשיק את "גיבורים: פורצי הדרך של העם היהודי", תצוגת קבע נוספת במסגרת האגף החדש במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות, אשר מיועדת לילדים. בתערוכה מוצג ייחודו של העם היהודי ככזה המאפשר צורות וביטויים שונים של הצלחה, ולא רק כאלו הקשורים לכוח פיזי ולגבורה בקרב. גם תערוכה זו משקפת את חזוננו לראייה פלורליסטית של היהדות ולביטוי אופטימי בהתייחס לזהות היהודית, בהיותה מציגה מגוון דמויות מופת וגבורה פורצות דרך מתחומים שונים מקרב העם היהודי לאורך ההיסטוריה", אמרה אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות – מוזיאון העם היהודי והוסיפה "במובנים רבים התערוכה הזו היא בעלת חשיבות רבה ויוצאת דופן עבורי. בכדי לחבר אדם לזהותו ולמקורותיו, לחזק את תחושת השייכות שלו ולקרב אותו לתרבותו ולערכי הדת והמסורת שלו בצורה הטובה ביותר – יש לעשות זאת באמצעות חינוך והקניית חוויות כבר מגיל ילדות. גלריית הילדים הייחודית הזו בהחלט מאפשרת להגשים מטרה זו בצורה המיטבית."

(צילומים: אביב חופי)

 

אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות, הנשיא ראובן ריבלין

אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות, הנשיא ראובן ריבלין

DSC_1323

רובי ריבלין משתעשע בגלריית המשפחה, בית התפוצות, יולי 2016

DSC_1282

NADIA COHEN

נדיה כהן בתחנה המוקדשת לאלי כהן ז"ל בתערוכה "גיבורים"

הנשיא ראובן ריבלין, אירינה נבזלין, דן תדמור, ליאורה שני, אורית שחם גובר ונחמה ריבלין

הנשיא ראובן ריבלין, אירינה נבזלין, דן תדמור, ליאורה שני, אורית שחם גובר ונחמה ריבלין

נדיה כהן ונחמה ריבלין

נדיה כהן ונחמה ריבלין

תרצה וטל ברורי, דן תדמור

תרצה וטל ברורי, דן תדמור

DSC_1771DSC_1738DSC_1499

בית התפוצות