להזמנת כרטיסים
אירועים | ביקורים | חדשות

סמינר עמיות יהודית – טורונטו, פברואר 2017

יותר מ 880 א/נשי חינוך, מורות ומורים וראשי קהילות בטורונטו התכנסו למשך יומיים ביוזמת בית התפוצות, מוזיאון העם היהודי ופדרציית UJA של טורונטו רבתי.

ועידת המעורבות הישראלית של ה UJA ובית הספר הבין-לאומי ע"ש קורת בבית התפוצות הגו ויצרו יחדיו הזדמנות ייחודית למחנכים יהודיים בטורונטו להתכנס למפגש משותף של פיתוח מקצועי ושל עמיות יהודית.

זרעי הסמינר נטמנו כבר בינואר 2016. במהלך ביקור של ועידת המעורבות הישראלית בישראל, השתתפו כמה אנשי חינוך וקהילה ביום עיון עם מחנכים בכירים מבית התפוצות. הם גילו ערכים משותפים, שיטות חינוך וגישות לעמיות יהודית דומות, אשר נתנו השראה להביא את החוויה של בית התפוצות אל הקהילה החינוכית בטורונטו.

בפברואר 2017 התכנסו יותר מ- 800 אנשי מקצוע מבתי ספר יהודיים לדון ביריעה הרחבה של עמיות יהודית, יחד עם סגל בית התפוצות. הסמינר הייחודי והראשונה התקיים בבית הספר ביאליק וTanenbaumCHAT. היתה זו הזדמנות להחלפת רעיונות, לדיון וחשיבה מעמיקים בנושאים אישיים וקולטקיביים.

בין הפנלים שהציג וניהל בית התפוצות: לחלום על עמיות יהודית; הקולנוע הישראלי מציג: זהויות בתנועה, אתה אני והסיפור הישראלי; סדנאות שמבוססות על תכניות בית התפוצות: סיפור משפחתי, העדשה היהודית, הקשר הרב דורי ומוצרים כגון "ערכת בית התפוצות" ו"גיבורי העל של העם היהודי".

ANU
על ידי ANU