אירועים | ביקורים | חדשות

ביקור אגודת הידידים בספרד

אגודת ידידי בית התפוצות ישראל, שבה חברים תומכים חשובים של המוזיאון, שואפת לקשור קשרים ולגייס משאבים כדי לקדם מיזמים תרבותיים, חינוכיים וקהילתיים של בית התפוצות. לשם כך ארגנה האגודה סיור שנתי שני – והפעם לקהילות היהודיות במדריד ובטולדו, ספרד. היעד נבחר הן בשל היותן קהילות עתיקות וחשובות וגם לציון שלושים שנים ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל לבין ספרד.

את הסיור ארגנו אירית אדמוני פרלמן, מנהלת אגודת הידידים, ועיניה זאבי קופפר, מנהלת דסק אירופה. הקבוצה כללה אנשי ונשות עסקים מובילים, יו"ר אגודת הידידים אוסטריה, נציגים של אגודת הידידים באמריקה וידידים נוספים.

המשתתפים הגיעו לסופשבוע ארוך על רקע הצהרת ממשלת ספרד שתעניק אזרחות לצאצאי מגורשי ספרד. הסיור כלל סיורים באתרי תרבות ואירועים, האחד בבית הספר אבן גבירול במדריד, שמשתתף בתכנית בית התפוצות "סיפור משפחתי". תלמידים ומורים חלקו עם האורחים חוויות על תהליך העבודה במפגש מרגש ומלא השראה. האירוע השני היה קוקטייל חגיגי במרכז ספרד ישראל בנוכחותם של כבוד השגריר דניאל קוטנר, יצחק כרוב, נשיא הפדרציה של קהילות יהודיות בספרד, דוד חצ'ואל, נשיא הקהילה היהודית במדריד, מיגואל דה לוקס, מנכ"ל מרכז ספרד ישראל, וגם אלברטו רואיז גאיארדון, לשעבר שר המשפטים של ספרד ופעיל למען השבת האזרחות הספרדית למגורשי ספרד. השר רואיז גאיארדון, שהיה אורח הכבוד, הוא גם ראש הוועדה להקמת מוזיאון לתולדות יהדות ספרד.

חנה פרי-זן, שנשאה דברים כנציגת ידידי בית התפוצות בישראל, ניצלה את הבמה לספר על תכניות ההתחדשות של בית התפוצות בפני האורחים הנכבדים. היא הביעה תקווה שהביקור יוביל לביסוס שלוחה ספרדית של אגודת הידידים והוסיפה כי "אנו מצפים להמשיך ולהעמיק את שיתוף הפעולה בין הקהילה בספרד לבין בית התפוצות".

Manuel Gomez Acebo, Alberto Ruiz Gallardon, David Hatchwell, Hana Pri-Zan, Enia Zeevi Kupfer , Irit Admoni Perlman, Amb. Daniel Kutner, Miguel de Lucas

Manuel Gomez Acebo, Alberto Ruiz Gallardón, David Hatchwell, Hana Pri-Zan, Enia Zeevi Kupfer , Irit Admoni Perlman, Amb. Daniel Kutner, Miguel de Lucas

Centro Sefarad: Presentación en Madrid de Beit Hatfutsot, el Museo del Pueblo Judío de Israel.

David Hatchwell, Alberto Ruiz Gallardon, Isaac Querub, Manuel Gomez Acebo

David Hatchwell, Alberto Ruiz Gallardón, Isaac Querub, Manuel Gomez Acebo

Centro Sefarad: Presentación en Madrid de Beit Hatfutsot, el Museo del Pueblo Judío de Israel.

Alberto Ruiz Gallardon, Irit Admoni Perlman, Director of the Israel Friends, Enia Kupfer Zeevi, Director European Desk

Alberto Ruiz Gallardón, Irit Admoni Perlman, Enia Kupfer Zeevi

Hana Pri-Zan

Hana Pri-Zan

Alberto Ruiz Gallardon, Former Minister of Justice

Alberto Ruiz Gallardón, Former Minister of Justice

Miguel De Lucas

Miguel De Lucas

Ibn Gabirol Jewish School of Madrid

The Israel Friends of Beit Hatfutsot visit the Ibn Gabirol Jewish School of Madrid

בית התפוצות