אירועים | ביקורים | חדשות

איימי ויינהאוס לילדים? מופע מפתיע בבית התפוצות

איימי ויינהאוס (1983 – 2011), כך מסתבר, ממשיכה להעניק השראה לא רק לרוקיסטים קשוחים אלא גם לנערים ולנערות בגיל בית ספר. ביום רביעי, 18.3, יעלה בבית התפוצות מופע רב תחומי ייחודי, תחת הכותרת I DID IT MY WAY בו יככבו תלמידי בית הספר לאמנויות בת"א. שם המופע – שיהיה פתוח לקהל הרחב – לקוח משירו של פול אנקה שביצע פרנק סינטרה, אחד הזמרים שאיימי ויינהאוס העריצה מאד. המופע כולל ביצועים של שיריה המפורסמים של איימי ויינהאוס, ראיונות וקטעי וידאו של הזמרת.

המופע נערך בהשראת התערוכה "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי", המוצגת בבית התפוצות וסוקרת את חייה ושורשיה היהודיים של ויינהאוס כמו גם נקודות מפתח בקריירה הקצרה והמצליחה שלה. כזכור, כוכבת העל היהודייה נפטרה בשנת 2011 והיא רק בת 27. מעבר על רשימות ההשמעה המועדפות על ויינהאוס, שמוצגות בכתב ידה בתערוכה, מגלות טעם מוסיקלי מפותח ומגוון במיוחד הכולל יוצרים כמו אלה פיצ'גרלד, לואי ארמסטרונג, ריי צ'ארלס ונינה סימון. במופע החדש יעניקו הכישרונות הצעירים את הפרשנות האישית שלהם לשירים של ויינהאוס ושל האמנים המועדפים עליה.

דני דונר, מרכז מגמת המוסיקה בבית הספר לאמנויות בתל אביב ומנהלו האמנותי של המופע המשותף, מסביר: "המוסיקה של איימי ויינהאוס תמשיך להעניק השראה לדורות רבים של יוצרים צעירים. זוהי חוויה מרתקת עבורנו, לתת במה וביטוי למוסיקאית ואמנית חשובה וכל-כך משמעותית".

(צילום: תלמידי בית הספר לאמנויות בת"א בחזרות למופע, צילם דוד עדיקא)

בית התפוצות